Koło teatralne działające w Domu Kultury w Górsku powstało dwa lata temu w 2013 roku. Instruktorem i prowadzącym kółko została p. Natalia Łapińska, która zajmuje się tym do dziś. Początkowo zajęcia startowały nieśmiało i składały się głównie z ćwiczeń mowy i dykcji. Dzieci tworzyły nowe postacie baśniowe i uczyły się je kreować. Dziś jest to Koło Teatralne „Kurtyna w górę”, które występuje przed ogromną publicznością. Koło jest znane i lubiane przez wielu, a swoimi występami powodują zachwyt. Tworzy je dziesięcioro wspaniałych młodych ludzi, którzy swoją przebojowością i kreatywnością zapracowali sobie na sukces, o którym dziś możemy mówić. Młodzi aktorzy osiągnęli bardzo dużo. Są młodzieżą, która bez tremy wychodzi, gra swoją rolę całym sobą i w nagłych nieprzewidzianych sytuacjach potrafi improwizować, co jest sztuką niezwykle trudną.

Podczas dwuletniej działalności do nich należały uroczyste akademie organizowane przez Dom Kultury w Górsku. Były to m.in. Rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-maja czy Dzień Matki. Co roku organizują Zaduszki słowno-muzyczne z okazji Święta Zmarłych. Od niedawna poszerzają swoje zainteresowania wcielając się w postacie przeróżnych kabareciarzy i swoimi skeczami rozbawiają każdego do łez. Jednak ich miłością i celem głównym pozostaną piękne baśniowe opowieści. Przykładem są wystawione w ubiegłym roku „Kopciuszek na wesoło” czy „Opowieść wigilijna”. Dziś trwają przygotowania do nowego spektaklu „Księżniczka na ziarnku Grochu” wg Jana Brzechwy.

Jednak Kółko teatralne to nie tylko ciężka praca i nauka, to też świetna zabawa i atmosfera. To doskonała okazja do fantastycznie spędzonego czasu w gronie ludzi, których się lubi. Instruktor dba, by dzieci nie tylko chętnie brały udział w przedstawieniach, ale również, by na każde kolejne zajęcia przychodziły z wielką ochotą i radością, wiedząc, że czeka na nich przemiła atmosfera i dużo śmiechu, który bardzo często zakrada się na próby i nie chce ich opuścić. Świetnie się bawią i wzajemnie wspierają, doskonaląc i rozwijając przy tym samego siebie.

Natalia Łapińska